Wazon - drobna rzecz, a cieszy...

wazon pełen kwiatów przyciąga wzrokBywa iż wystarczy zgoła małych rozmiarów rzecz żeby zwrócić uwagę gościa na tę część wnętrza, którą potrzebujemy podkreślić i skierować w jej stronę wzrok odwiedzających nasze mieszkanie ludzi. Jeśli wystrój mieszkania jest oszczędny w kompozycji to absolutnie taki detal stanowi silne wzmocnienie całości (tak jak np. zwykły kamień w tradycyjnym japońskim ogrodzie). Korzystne może nawet być żeby ten szczegół nieco kontrastował ze swoim sąsiedztwem (np. poprzez jakiś wyraźny, żywy odcień) bo wyolbrzymi to jego stanowisko i spowoduje, iż będzie o wiele wyraźniej dostrzegalny.

Ja proponuję na przykład jakiś ozdobny wazon. Przecież i tak kochamy dostawać kwiaty, a pusty wazon może być wyśmienitym drogowskazem dla naszego mężczyzny, że powinien się postarać o to by czymś go napełnić :) Jakikolwiek wręcz sklep z artykułami do wystroju wnętrz będzie na pewno miał na stanie wiele wzorów wazonów, lecz tak naprawdę szeroki asortyment dostarczy wam nie kto inny jak jakaś hurtownia wazonów. Większość spośród takich hurtowni i tak daje możliwość dokonania zakupu w detalu.

Zwykle cena nabycia wazonu może się rozciągać od kilkunastu złotych za najzwyklejsze szklane lub plastikowe wazoniki jakich pełno w każdym sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz albo w meblowych, do nawet kilku tysięcy złotych za dzieła nietuzinkowych artystów o wyrobionych nazwiskach.

Najpopularniejszymi typami surowców z jakich wykonuje się wazony są szkło (w tym kryształy), drewno, ceramika (w tym porcelana), metal oraz kamień, a także zestawienia takich budulców.